2011 Mali Muhasebe Bilançosu

  Bir yılı daha bitirmek üzereyiz. Tüm şirketler gibi bende bir insan olarak hayatımın inceden muhasabesini çıkarmak istedim yılın son zamanı. Geçen sene bu zamanlar İstanbul’da yılbaşındayken kapalı mekanda sigara içme özgürlüğümüze karşı güzel bir direnişle girmiştik. Tüm kapalı alanlarda bu direnişin özelikle soğuk kış günlerinde yer yer ergen isyanı şeklinde devam etmesi dileğiyle.
   Tüm bu zamanların içinde siyasette istemeden kırdıklarımız olmuştur. Ama inanın hiç bir zaman kötü bir niyetim yoktur. Derdimiz insan ve insanca yaşam gayesi başka gayem olamadı zaten. Gelecek yeni yıldan da aynı dilek ve özlemler içinde olacağım. Tutuklanan öğrencilerin serbest bırakılmasını daha çok haykıracağım önümüzdeki senede, adalet için daha çok götümü yırtacağım belki çok şeyi değiştiremeyecek olsam da ümidimi kaybetmeyeceğim ileri de çocuklarıma doğrusu ve yahut yanlışı ile çabaladım lan diyebileceğim.
   Güzel masalarda oturup güzel içkiler içtik parasız kaldık, serseri yaşadık tüm sene! Güzel kişiler tanıdık kaybettiklerimiz oldu kazandıklarımız oldu, yola devam ettiklerimiz vardı yoldan çekilecek davranışlar sergileyenler oldu. Acısa da vicdanlarımız dostluğun gücüyle atlattığımız olaylar oldu. Tüm öğrenci, serseri, aşık, yalnızlık ve gecelerin kör karanlıklarında herhangi dert için dolaşan herkes için ancak öncelikle kötü ama ışıklar söndüğünde dışarı çıkabilen semtin kötü çocuklarına selam olsun her daim gülümsemeye gene devam edeceğiz. Tüm her şeye inat yeni senede de!
  Konu aşka gelecekse özürümüz tüm kamuoyunda bakidir. Gene bir şehre yollayacağız, evet aklımıza geldikçe içimizi acıtacak olsun Türkiye sıralamasında 55. ama bizim istemeden kırdığımız 1. kalp olarak hep yerini koruyacak. Tartışırız severiz ama ona boynumuz kıldan ince bu senede kadehler kalktığında bir havaya ” keşkemiz ” olacak .Ve gene başka bir şehre pişmanlıklarımızı yollayacağız. “İçimiz gene çok acıyacak sen çalmışsın hırsız diye bağıracağız” az biraz aşk bıraksaydın diyeceğiz. Ama hayatımıza giren her türlü aşk için hep minnetar hep iyi konuşucağız hepsi çok güzel şeyler kattılar çok büyüttüler çok küçük olmamızı sağladılar güldük eğlendik yeni gelen aşka merhaba diyip derin bir ” HOŞGELDİN ” diyoruz.
  Her zaman dediğimiz gibi o vakit gezginin, romantiğin, hergelenin, uslanmaz aşığın yanında saf tutup en büyük suçlar için muhteşem hatalar yapacak kadar hayatın içinde yaşayanların yanında saf tutacağız.
Fahrunnisa PANDA
29.12.2011

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s