Sıradan Bir Pazar

   Bir pazar gününü daha bitirmek için sabah sıcak yataklarımızdan uyandık. Yaşayacağımız gün boyunca gene dünyanın farklı yerlerinde farklı olaylar neticesinde  farklı etnik, din ve farklılıklarından dolayı insan ölecekti. Başka bir yerlerde kendi ütopyalarına inananlar, kimsenin okumadığı okusa da pek kaale almadığı bu yazıları yazmaya devam edecek. Hiç bir karanlık ve gece insanların yarattığı bu pislikleri örtmeye yardımcı olmuyor. Bazen bir metro çıkışında bir çocuk görüyor ve tüm dünyadan kendini soyutlamış gibi gülümsüyordu. Sahi bu kadar zorlaştırdık mı kendi hayatlarımız da gülmeyi ?
   Aşklarımızı kirletmek, sokaklarımızı basit şeylere alet etmek ve inandığımız değerleri her gün yıkmak için neden bu kadar uğraş veriyorsunuz.  Biz sizin bu uğraşlarınıza kıçımızla gülmeye devam ediyoruz bilginize. Biz hala en parasız hallerde muhteşem aşkların yaşanabileceği basit hayatlar hayal ediyoruz. Biz iki yumurta kırıp taze domatesle yapılan menemenlerle karnı doyduğu zaman keyif sigarasını yakarak mutlu olmayı bilen insanlar olmanın çabasındayız. İnsanlık için duvarlara yazı yazarken polis farlarından kaçmak bizler için gece koşusu olduğunu siz asla bilmediniz. Çünkü bildik başkasını ezmek için harcanan onca mutsuzluk çabasının,kendi mutsuzluk girdabını yarattıklarını farkına varmıyorlar.
Zaten yeterince karmaşık olan dünyanın kargaşası yetmiyor mu? Neden küçük problemlerinizi küresel ısınmadan, Afrika’da ölen bir çocuktan, milliyetçilikten veya silah satışlarından daha önemli görüyorsunuz. Niye daha önemli anlamakta güçlük çekiyor insan. Bu kadar mı paraya iman etmeye başladınız. 3-5 kuruş daha fazla kazanmak için ruhlarınızı bir güzel satıp kendi insanlığınızı bir grup kapital sermayeye peşkeş çekip fuhuş yaptırdınız. Öğrenemediniz değil mi ”sineği sik ama belini incitme” felsefesini dayalı aldığınız saçma sapan eğitim/öğretim hayatlarımızdan dolayı daha bir süre de öğrenemeyeceksiniz . Velhasıl dostlar unutmayın insanın işi öğrenmektir .Deve insandan daha güçlüdür,fil daha iri,aslan daha yiğittir,sığır insan daha çok yiyecek yer ve kuşların erkekliği daha fazladır .İnsanın işi ise Öğrenmek,öğrenmek ve öğrenmektir ..
Fahrunnisa PANDA
25.11.2012

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s