Bir Adım Kalmadı

    Bir adım yok. Ben, benim sadece. Sen hüzün dersin, bir başkası başka bir sıfat yükler bir diğeri ise evlat olsan seni sanayiye verirdim der. Bir demlik rakıya denk anlatacaklarım vardır. Dostlarım ise sen içince sapıtıyorsun  Arap der. Hepsine bil mukabil derim. Ayın birinde en güzel içmelerim vardır benim. Malum bitmeyen akademi hayatımda hep o gün paralanırım ben, aynı gün içerim.
Ritüel olarak içimdeki gizli duygusalı içmediğim sürece dışarı çıkartmam. Soğuk bira masaya gelince içimdeki hüzün ortaya çıkar. Hiç susmamacasına konuşmaya başlarım, dostlarıma bol sabır vermiş tanrı. Siyasi görüşümü kendime saklamam. Nerede karşıt fikir var bulurum birde bir şey değiştirecek gibi sabahlara kadar tartışırım. Saat 10 kuralına dayalı yasakları sevmem. Parkları barlardan daha çok severim, eğer bir bar boş ise o zaman parktan daha güzel hale gelir onu seçerim. Güne başlarken, gün devam ederken özlediğim birileri olur niye özlediğimi bilmem ama özlerim. Çay içerim ama çaya bir yâ da iki şeker atıp atmayacağım bende çok büyük zihin tartışmalarına gebe olur.
Bilmediğimi sandığım şeyler olur hiç bilmiyor gibi davranmam. Mutlaka kıyısından köşesinden tutmaya çalışırım yarı entel olayım derken hepten cahil olurum, çok cahilsin keşke ölsen der yoluma devam ederim. Bana âşık olunmayacağını ben bilirim de bunu kadın kesiminin nasıl anlayamadığını düşünür hayret ederim. Hiç durmadan yola devam ederim. Doğru adam olamadım hiç. Onların ilk tanıdığı halde kalıp var olan değişimlerin tümüne direndim, bir gün hepsi küfür edip gitti. Edilen hiçbir küfürde olaya devleti karıştırmadım. Çünkü devlet zaruri bir fena uzak durun. Bir başlangıç daha yapmak gerekirse;
Ben yasakları sevmem. Hiç okunmayan yazarları okurum. İsim vererek saatlerce metafor konuşmanın bir entellik olduğunu düşünmem. Şeyh Bedrettin felsefesine inanırım “yaren yanağından gayri her şey paylaşılır‘’. Suda yakılıp ateşte boğulan insanların tarafını severim. Sigara kullanırım buda pis bir koku yapar. Alkol alırım buda zaten güzel ve narin insanların sizden uzaklaşması için ilk 5 maddeden birinin gerçekleşmesi için yeterlidir. Lüks mekânları sevmem ama giderim neden gittiğimi bilmem. Hep Don Kişot olmayı hayal etmiştim ama DON oldum ben gurur duyabilirsiniz. Kavganın başlangıç noktası da işte tam burası!
İktidar faşistlerinden korkmayın! Güzel küfredin “küfür bir sistemsel tepkidir”. İçip içip dans edin, dans edemiyorsanız yeterince alkol alınmamış demektir. Aklın bel altına takılmasın, sevişilecek bir durum varsa sevişilir sen sıkıntı etme. İki bira markasına çok şey borçluyuz ama onlar bütün öğrenci kesimine borçlu unutulmasın. Ayık yâ da değil, hala kıçımızla bile dalga geçecek kadar sisteminize boyun eğmiyoruz.

Fahrunnisa PANDA
15.04.2014

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s