Gönül Dostu: Abim

Dünyaya ilk gelmiş olduğum vakitler nasıl lan “bu velet benim yerime mi geçecek” diye bile düşünmeyen insan evladı olan kişidir o. İlk kucaklayıp ömür boyu sizi hiç bırakmayacak olan kişidir. Bütün şımarıklığına katlanırken senin ağzını açıp bir gün olsun bağırmayı kendine yakıştırmayan o sufi kişidir.

Hasta olduğunuz vakit size belli etmemek adına umarsız taklidi yapan ama kimse olmadığı vakit ortamda delicesine bilgiler bulup bir doktor kadar bilgi edinen kişidir o. Türlü ve sıfatsız sinir hareketleri ile sinirlendirebilirken sizi, en aptal anların içinde delice kahkalara boğabilen bir adam olarak en özel yerlerin tahtına oturabilen adam olarak şukulanası hareketleri vardır. Yaşça büyük olduğu için hep biraz nostaljik kalmanızı sağlayan ama yaşıtlarınız arasında geçmiş bilgilerinizi anlatırken tozlu raflarda kalan tüm bilgi ve en güzel alışkanlıkları öğrenmenize sebep olabilen kişidir.

İlk aşk acınızı çektiğinizi anlattığınız da “lan olum salak mısın” aşk bu derken ki naifliği daha çok daha aşık olursun derken ki umursamaz tavırlı hallerin altında ki anlayış, ama aşk çok zor lan diyip o samimiyeti size veren adamın saf ve duru halidir. Yaşantınız içinde babanızdan sonra isimsiz hayat kahramanı olduğunu bildiğiniz adamın varlığı güçtür. Kendisi bile o kadar çok kavga etmeyecek kadar yorgun olduğu hallerde sizin için ortalığı yıkacak kadar deli olabilmeyi, yıkıcı olabilmeyi düşünen adamın ta kendisidir. Sizi yargılarla değil karşılıksız seven güzel insanın hikâyesidir. Kardeşi olduğunuz için kimi zaman en büyük hatalarınızda, size yardım etmek yerine yalnız bırakarak daha çok tecrübe etmenizi sağlayan adamın ta kendisidir. Velhasıl benim abim güzel adamdır, serseridir ama akıllı serseridir, metalcidir, breaking bad sever ve pazartesileri Walking Dead izlemenin en büyük yoldaşıdır, eylem alanında kardeşini en kalabalık ortamda bulabilen adamdır, parasızlık zamanlarımın isimsiz bankasıdır. Hiç bilmediğim filmleri, vizyonda bile görmediğim yahut göremeyeğim harika eserleri izlememi sağlayan adamdır.

Kocaman yaşların olsun canım abim, her daim var ol , en güzel hikayelerimiz henüz hiç yaşayamadıklarımız olsun. Ödediğimiz tüm bedeller en güzel günler için aydınlatıcı birer ışık vazifesi görsün yaşantımızda. Sen hep arkamda ol ve benim kıçımı topla, babamdan sonra en çok senden çekineyim ama en çok sana güveneyim, en sıkıştığım en yalnız olduğumu düşündüğüm vakitler senin samimiyetine sığınabilme ihtiyacı hissedeyim. Canımsın koca adam! İyi ki doğdun abim
Fahrunnisa PANDA
16.03.2015

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s