Göztepe

Ben hayatımdaki her şeyi İzmir’de yaşadım. İlk kez İzmir’de iliklerime kadar soğuğu hissederken ruhumu hissettim. İlk kez kaybettiğim dostumun acısını yüreğimde hissettim. Kalbim sıkıştı. İlk kez İzmir’de parasız kaldım ben. Kimse yardımıma gelmedi. Varyant’tan yukarıya çıkarken öğrendim parasız kalınmaması gerektiğini. İzmir’in Göztepe semtinde terk etti beni o çok sevdiğim kız gözlerimin içine bakarken.

İki kardeşiz biz bir abim var. Ailem sürekli olarak farklı şehirleri dolaştı ama aidiyetimizi bu şehre vermeye çalışıyoruz. Pişman değiliz gene olsa gene yapardık. Biz çok sevdik bu şehri. Hoş bu şehrin bizi sevdiği ile ilgili problemlerimiz var. Çocukluğum ne bu şehirde geçti ya da ne bu diyarda. Çocukluğum benim hayal dünyamdı zaten hayal dünyamı unuttum. Belki de bu yüzden İzmir’den ayrılamıyorum.

İzmir geldiğimde ne haldeyse o halde. Hala her gelenin görmek istediği bir Kordon’a sahibiz. Sıkıştığımız zaman Göztepe’nin 1.lige çıkabileceğinin hayalini kuran insanlar ile birlikteyiz. Kimse öyle çok abartmasın bu şehri çok gelişmiş bir şehir değil. Ama hala ölümüz Türkiye seçimlerinde konuşulmaya yetiyor. Her şeyin ötesinde samimi bir şehirdir İzmir. Kapı komşuna gülümseyerek selam verdiğinde akşam tabakta servis bulursun. Hafta sonu dışarı çıkıp güneşi yüzüne vurmadığı için küfür yersin. Zeytinyağının eseri olduğunu düşünüyorum bütün bu problemlerin. Benim İzmir’de basit bir mahallem var Göztepe semti. Can Can bakkala gidip biranı alırsın. Sahile çıkar kaybettiğin hayata küfür edersin. Ama semti seversin. Kokoreçcisi temiz yapar keyifle yersin gece nevalesini. Egelisi vardır rakı kadehini orada havaya kaldırırsın. Anlamını çok çözemezsin belki hiç düşünmezsin bile ama denizatı heykelin orada bir nefes alırsın.

Biz bu semti çok sevdik kimse kusura bakmasın. Sahilini, esen rüzgârını hayata dair umutlarımızı kazandığımız sahilimizi, hiç vazgeçmediğimiz Mercanımızı, kahkalar attığımız Gürsel Aksel stad yanını.. Her şeyini çok sevdik İzmir bizim için Göztepe- Göztepe İzmir..

Fahrunnisa PANDA
17.07.2015

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s