Tanışma

Hoş geldin isimsiz güzel insan. Eminim ki bulunduğun yerlere gelebilmek epey zaman aldı, ben seni beklerken burada olan bir an senin uzun vakitlerini aldı. Karanlık çağlar, soğuk yollar, yalnız sonbaharlar geçirdin. Kışın soğuğunu yavaş yavaş üstünden attın sayılır, gözlerini yavaşça aç, zamane ışıkları gözlerini kamaştırmasın. Yavaşca kalk, içindeki küçük çocuğun seni ürkütmesine izin verme. Göreceklerin gördüklerinin habercisi olacak şaşırma. Bugün sana ayağa kalkma gücü veren şey aslında senin iç özgürlüğün aklına hâkim ol.

Şimdi o tüm gücüyle ayağa kalkan sensin. Silkelen bir kendine gel, gözlerini yavaşça aç. Hayal ettiğin ve arzu ettiğin dünyaya kavuşacaksın. Endişe etme, korkma teslim ol, meknuz olduğunu anlayacaksın. Önce bir yalnızlık duygusu saracak ama zamansızlık zamanıyla bunu da aşacaksın, sen her şeysin. Burada, tam orada senin yüreğinde seninle konuşan derin ses sensin. Gözlerini açtığında her şeyin, sen olduğunu, her şeyin sende bekleyen sen olduğunu anlayacaksın.

Sen de öğreneceksin beklentisiz sevdaların nasıl olduğunu. Gün içinde hiç telefon etti mi ya da ”bize ait özel günleri’ ‘unutacak diye panikler içinde değil sadece sevmek için sevdiğin biri olacak sadece gözlerini aç.

Sevdiğinin bir mal, eşya ya da meta olmadığını anladığın gün mutlu olacaksın. Sana ait bir mal olmadığını bildiğin ve bunu bildiğini karşı tarafa hissettirebildiğin durumlar olacak. Erkek arkadaşlarını gördüğünde de kıskanmak yerine katılacaksın sohbete. Hem de en keyiflisinden çünkü adam olmak bunu gerektirir. Sevdiğin hayatına dair eski ilişkilerini anlatmak istediğinde bir dost sıcaklığında gülebileceksin. Bu gavatlık değil. Nasıl ki senin geçmiş ilişkilerin vardı hayatında ki bir kadının da geçmiş bir hayatı var. Sözün özü ona ne kadar değerli olduğunu hissettirmek heyecanı seni güzel kılacak. Elbet bir gün bitecekse bile imkansızlıklardan değil bitmesi gerektiği için biteceğini hep bil. Gereksiz kıskançlıklarla zaman kaybetmek yerine mutlu kahkahalara yer verebildin mi. Çünkü hayat çok kısa.

Mesafelerin sorun değil özlem olduğunu kabul edeceksin. Bir gün sanki kapın çalacak ve o gelecekmiş gibi heyecanlanabileceğini kabul edeceksin. Gecenin bir saatinde hanginizin uykuya daldığı önemli değil zamanı önemsemeden mesaj atabilmenin gönül rahatlığı olacak içinde. İçkiyi fazla kaçırdığın geceler yanındaymış gibi onunla delice konuşmak sevinci içinde olmanın telaşı sarsın seni. Hayat ölümlü sen insansın unutma. O vakit toplum denen harika azınlığın içinde yer alıyorsun demektir.  Beklentisiz bir sevginin sonsuz denizinde yüzüyor olacaksın.

Seveceksin ve hayranda olacaksın beklentisiz sevgilerde. Her hali çekecek kendini sana. Duruşunu, uyumasını, gülmesini, kızmasını, şaşkınlığını, saflığını, kurnazlığını, çocukluğunu, olgunluğunu seveceksin. Onunla büyümeyi öğreneceksin. Sesini de sevecek suskunluğunu da hayran olacaksın. Küçük oyunları, kaprisleri, sitemleri, korkuları bedenini saracak. O tadına doyumsuz sevdanı, uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamayacaksın çoğu zaman. İşte böyle zamanlarda fazla içmiş olacak ve saçmalamayacaksın ondan sebep. Sığmadın cümlelere ve hiçbir cümlenin onu yeterince tarif edecek kadar derin olmadığını kabul edeceksin. Beceremeyeceğim ben bu işi diyerek susacaksın…

Tanışma” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s